Twój 1% ratuje zwierzęta

Odmieniamy smutny los zwierząt gospodarskich

Zobacz jak przekazać 1%
Przekaż darowiznę

Czy wiesz, że w okolicy Trójmiasta istnieje przytulisko dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo?

Zobacz, jak możesz pomóc

Część zwierząt znajduje nowe odpowiedzialne, kochające domy. Niestety są też takie, które ze względu na stan zdrowia, a co się z tym ściśle łączy wiek, do końca swoich dni zostaną pod naszą opieką.

W Rogatym Ranczo przebywa ponad 100 uratowanych zwierzaków: konie, kucyki, byki, krowy, kozy, świnki wietnamskie, owce, osiołek, lama, króliki, gęsi i kaczki.

Księżna u swojego oprawcy stała spragniona i nieleczona, uwiązana na postronku za domem. Ból przy poruszaniu się nie był wystarczającym znakiem, żeby klacz obejrzał weterynarz i nie musiała dalej pracować.

Klacz wielokrotnie pomimo bólu nóg zaprzęgana była do wozu, a każda niechęć do ruchu skutkowała świstem bata, który niejednokrotnie ją uderzał.

W wyniku naszej interwencji trafiła do przytuliska Rogate Ranczo, gdzie natychmiast została zdiagnozowana kulawizna. Dzięki wdrożonemu leczeniu i rekonwalescencji zniwelowano ból nóg. Teraz może swobodnie chodzić. Księżna znalazła nowy odpowiedzialny dom, gdzie jest oczkiem w głowie opiekunów.

Odebrana w wyniku interwencji niehumanitarnego traktowania wraz z ponad 30 końmi z miejscowości Cielętnik. Zaniedbanie i wychudzenie w młodym wieku odcisnęły swoje piętno na zdrowiu klaczy. Krzywica i tzw. „miękkie pęciny” to efekt niedożywienia i brak wystarczającego ruchu. Diagnostyka, leczenie i rekonwalescencja zostały przeprowadzone w Rogatym Ranczo.

Dzięki zaangażowaniu pracowników Rogatego Ranczo, Malwina powoli odzyskiwała zaufanie do człowieka, powoli przybierała na masie, pozowoliła na pierwszą korekcję kopyt. Pomimo złego traktowania w młodości jest bardzo ufnym i ciekawskim koniem, uwielbia być w centrum uwagi.Malwina trafiła do cudownej stajni, gdzie stała się pupilką właścicielki.

Malwina u oprawcy

Malwina w Rogatym Ranczo

Halina, Grażyna, i Malina to owcza rodzina, która znalazła schronienie w Rogatym Ranczo. Cała trójka została odebrana interwencyjnie z terenu gminy Luzino. Owce albo były zamknięte w ciemnym garażu albo … chodziły sobie samopas po podwórku, sąsiednich posesjach, a także drodze krajowej nr 6. Inspektorzy OTOZ Animals złapali biegające po ruchliwej drodze owce, cudem nikomu nic się nie stało.

Cała gromadka jest bezpieczna po opieką OTOZ Animals w Rogatym Ranczo, gdzie wraz z końmi i innymi zwierzętami gospodarskim wiedzie sielankowe życie bez głodu, pragnienia i strachu.


Pomóż nam pomagać i zapewniać schronienie

skrzywdzonym przez człowieka zwierzętom!

Zobacz, jak możesz pomóc

Nie odwracaj wzroku,

pomóż nam pomagać!

Od 20 lat udaje nam się pomagać tym, którzy cierpią w ciszy, obok nas… Nasz cel to pomoc pokrzywdzonym i dręczonym zwierzętom, które cierpią w ciszy obok nas. Nie pozwólmy, by nigdy nie zaznały lepszego życia i miłości!


Jak pomagamy?


30

INSPEKTORATÓW

10

SCHRONISK

OTOZ Animals to ...

w tym PRZYTULISKO

1

ZWIERZĄT

W 2020 uratowaliśmy

i oddaliśmy do adopcji

7652

5543

INTERWENCJI

  • prowadzimy 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt w tym przytulisko dla zwierząt gospodarskich "Rogate Ranczo"
  • przeprowadzamy interwencje i ratujemy zwierzęta od niewyobrażalnego cierpienia
  • kupujemy nowe, ocieplane budy, leki i szczepionki ratujące zdrowie i życie
  • finansujemy zabiegi i operacje m.in. dla zwierząt gospodarskich
  • przeprowadzamy edukację humanitarną

Przekaż 1% podatku i uratuj zwierzęta!

NR KRS 0000069730

Kopiuj KRS

Pobierz bezpłatnie najnowszą wersję

programu do rozliczeń podatkowych za rok 2020

Jak przekazać 1% w portalu Twój e-PIT

Pomóż nam zatrzymać przemoc!

Katorżnicza praca ponad siły, brak opieki i pożywienia, zamknięcie w ciasnej i ciemniej komórce… Takie warunki to codzienność

dla koni, które ratujemy od nieludzkiego traktowania. Wychudzone, nieleczone, z przerośniętymi kopytami utrudniającymi chodzenie. Zwierzęta, które przez lata służyły człowiekowi w chwili choroby lub starości zamykane w ciemnościach czekają na transport do rzeźni lub powoli umierają w bólu i samotności


Zwierzęta nie są w stanie obronić się same, potrzebują naszej pomocy!


Przekaż darowiznę i uratuj zwierzęta!

Płatność realizowana przez PayU. Środki możesz przekazać jak Ci wygodniej: przelewem ekspresowym, kartą lub BLIK.

na zakup specjalistycznej karmy

na wizytę weterynarza

4 kostki siana

Skontaktuj się

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt

- OTOZ Animals

84-207 Bojano ul. Rzemieślnicza 2

tel: 58 550 43 73

biuro@otoz.pl

PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

oraz Paypal : paypal@otoz.pl

www.animalsi.pl

otoz animals
Kopiuj Numer konta